Ce notă a primit Răzvan Marin, după ce Empoli a fost decimată "acasă" de Atalanta

Razvan Marin Empoli Stranieri
Data publicarii: Luni 30 Octombrie 2023, 21:45
Data actualizarii: Luni 30 Octombrie 2023, 21:44

Empoli - Atalanta s-a încheiat 0-3.

Cele două cluburi s-au întâlnit în a 10-a etapă din primul eșalon al Italiei, pe stadionul „Carlo Castellani”. În ultima confruntare, Atalanta s-a impus cu 2-1 în martie 2023.

Gianluca Scamacca a deschis scorul în minutul cinci, în timp ce Teun Koopmeiners a majorat diferența tot în prima parte a partidei, în minutul 29.

În repriza secundă, Gianluca Scamacca a realizat „dubla” și a dus scorul la 3-0, blocând, astfel, tabela de marcaj în minuul 51 al jocului de pe „Carlo Castellani”.

Răzvan Marin a fost titular în Empoli - Atalanta 0-3, dar a fost schimbat în minutul 82. Simone Bastoni l-a înlocuit pe fotbalistul român pentru finalul meciului.

• Portalul FlashScore l-a notat pe Răzvan Marin cu 6.6

Empoli, în acest sezon

După 10 etape desfășurate în Serie A, Empoli se situează în subsolul clasamentului pe locul 18, cu doar șapte puncte. În consecință, clubul a înregistrat două victorii, un rezultat de egalitate și șapte înfrângeri.

În următoarea partidă, Empoli va face deplasarea pe „Stadio Benito Stirpe” pentru partida din a 11-a etapă împotriva celor de la Frosinone, echipă de pe locul 12.