Câte minute a jucat Ianis Hagi pentru Rangers în Cupa Scoției și ce notă a primit

Ianis Hagi cupa scotiei rangers Stranieri
Data publicarii: Sambata 19 August 2023, 17:50
Data actualizarii: Sambata 19 August 2023, 17:53

Rangers a obținut calificarea în sferturile de finală ale Cupei Scoției, după ce a trecut de Morton, scor 2-1.

Partida a reprezentat revenirea lui Ianis Hagi în formația antrenată de Michael Beale, fiind introdus pe teren în minutul 57. În ultimele șase partide, internaționalul român nu a jucat decât 41 de minute.

Nota primită de Ianis Hagi după prestația din meci

Mijlocașul de 24 de ani a avut o ocazie importantă în minutul 70, atunci când a șutat puternic de la câțiva metri, însă portarul advers a respins de sub bară.

"Nu a intrat cu adevărat în joc, dar a fost cât pe ce să înscrie cu un șut frumos cu stângul", au scris jurnaliștii de la Ibrox News, care l-au notat cu 5.