BOMBA! Noul patron al lui Inter, impresionat de un ROMAN: "El e viitorul nostru!" Are 17 ani si se pregateste sa debuteze in Serie A!

George Puscas erick thohir Inter Milano Stranieri
Data publicarii: Luni 23 Decembrie 2013, 13:47
Data actualizarii: Luni 23 Decembrie 2013, 13:48

Dupa Mutu, Zicu, Daminuta si Alibec, un alt roman atrage atentia conducerii lui Inter. Va avea mai mult succes decat ei pe San Siro?

Pustiul George Puscas a intrat in atentia noului patron de la Inter dupa golul marcat in derby-ul cu AC Milan de la U20. Erick Thohir a preluat clubul de la Massimmo Moratti si e gata de reconstructia clubului. El a mers la derby-ul cu Milan de la Primevera si a ramas impresionat de cativa jucatori, intre care si pustiul George Puscas. Acesta a deschis scorul cu marea rivala in minutul 2 si si-a dat tricoul jos. Avea un alt tricou pe care scria "I belong to Jesus!". Romanul a fost avertizat. Milan a egalat-o pe Inter si s-a intrat in prelungiri. Puscas a fost inlocuit cu Bonazzoli, care a reusit sa marcheze. Scorul final a fost 3-1 pentru Inter.

"Sunt fericit ca am fost la meci. Am vazut tineri care pot evolua si in prima echipa. Vorbesc de jucatori buni precum Puscas, Ventre Bonazzoli... Tinerii nostri sunt stelele viitorului, sunt grozavi!", a declarat Thohir dupa meci.

Presa italiana scrie ca Puscas a intrat si in vizorul antrenorului Walter Mazzari dupa cele patru golri marcate in acest sezon.

Puscas are 17 ani si a fost cumparat de Inter in vara de la FC Bihor.