118 minute, niciun gol marcat, peste 100.000 € in conturi pana acum! Mutu, rezerva azi la derby-ul sezonului in India

Data publicarii: Vineri 30 Octombrie 2015, 19:11
Data actualizarii: Vineri 30 Octombrie 2015, 19:25

Adi Mutu e in vacanta la Pune City. David Platt, antrenorul lui Pune, n-a avut nevoie de atacantul roman la cel mai tare meci al sezonului in campionatul Indiei.

Adi Mutu a fost rezerva astazi in meciul pe care Pune City l-a incheiat la egalitate, 1-1, cu FC Goa, una dintre contracandidate la titlu in acest sezon.

Mutu nu a reusit sa se adapteze inca in India, astfel ca cifrele lui, cu exceptia celor care se refera la bani, sunt dezamagitoare.

Romanul a jucat doar 118 minute in patru meciuri la Pune, fara sa marcheze vreun gol.

Insa Mutu nu are de ce sa fie suparat ca a ales India. A castigat pana acum peste 100.000 de euro la Pune City.

La 36 de ani, Mutu nu a renuntat la visul de a deveni cel mai bun marcator din istoria nationalei Romaniei. E la egalitate cu Hagi (35), dar a declarat in mai multe randuri ca spera sa dea goluri la nationala la campionatul european de vara viitoare.

Mutu are contract cu Pune pana la finalul anului.