Nesu face progrese in America: medicii l-au lasat sa mearga la plaja! Singura veste proasta pe care a primit-o azi:

Data publicarii: Duminica 12 August 2012, 20:53
Data actualizarii: Duminica 12 August 2012, 20:54

Nesu continua recuperarea in California. Medicii l-au lasat sa mearga la plaja! In America, Nesu a primit si o veste proasta din Olanda.

Nesu a fost lasat de medicii americani sa iasa la plaja. Fostul jucator al nationalei e la recuperare in California.

In acest timp, Utrecht - echipa lui Nesu, a inceput sezonul in Olanda cu o infrangere, 0-1 acasa cu Feyenoord. Campioana Ajax si marea rivala Eindhoven s-au incurcat in prima etapa.

Adversarul Romaniei din preliminarii, selectionerul Olandei, Van Gaal, a fost la meciul lui Ajax. Campioana a condus cu 1-0 la Amsterdam, cu un supergol, insa Alkmaar a revenit dupa pauza, cu doua goluri in 2 minute marcate de americanul Altidore. Ajax a scos un egal cu 8 minute inainte de final.