Bataie DE PE ALTA PLANETA! Barcelona a uitat pentru o seara de tiki-taka, BOOM-BOOM a fost la putere! Vezi super meciurile VIDEO!

Sporturi
Data publicarii: Sambata 09 Martie 2013, 23:59
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2013, 11:35

VEZI AICI TOATA GALA!

Super gala de kickboxing in aceasta seara pe Sport.ro si Voyo.ro. Incepand cu ora 22:00, poti urmari LIVE mega bataliile din Local Kombat Barcelona, gala in care se bat unii dintre cei mai in voga luptatori.

Probabil cel mai asteptat meci al serii, meciul dintre Artur Kyshenko si Abraham Roqueni este main eventul galei de la Barcelona, cei doi luptatori fiind asteptati sa faca o lupta pe cinste.

Kyshenko, ucraineanul in varsta de 26 de ani, vine dupa o infrangere in fata lui Murhel Groenhart, in gala K1 MAX din luna decembrie a anului trecut, in timp ce rivalul sau, spaniolul Roqueni, vine dupa o victorie in fata georgianului Giga Chikadze, cel pe care l-a facut KO intr-o singura repriza, in urma cu doar o saptamana!

Nici meciul disputat la categoria 85 de kilograme, intre Sahak Parparyan si Cesar Cordoba nu este de neglijat, cei doi fiind unii dintre cei mai tari la categoria lor. Mai mult, Cordoba este intre primii cei mai bine clasati luptatori iberici si are in aceasta seara sansa de a deveni un pretendent important la primul loc.

Fight card-ul galei din aceasta seara

1) 63kg: Nico Barbera vs Ruben Almeida

*Dupa o prima repriza echilibrata, Barbera a dominat runda a doua si si-a trimis adversarul la podea la capatul unei serii fantastice! Barbera castiga si repriza a treia, iar arbitrii il declara invingator prin decizie unanima!

2) 85kg: Moises Ruibal vs Tadej Toplak

*Toplak a fost facut KO in prima runda.

3) 56kg: Iman Barlow vs Maribel Sousa

*Englezoaica Iman Barlow castiga lupta cu Sousa dupa ce a dominat clar toate cele trei reprize. Maribel Sousa a fost trimisa la podea de mai multe ori. Decizia arbitrilor a fost unanima

4) 70kg: Artur Kyshenko vs Abraham Roqueni

Roqueni castiga prin 'split-decision' la finalul a trei reprize extrem de echilibrate! Ucraineanul Kyshenko este extrem de nemultumit si nu vrea sa-si salute adversarul

5) 85kg: Sahak Parparyan vs Cesar Cordoba

*Egalitate intre Parpanyan si Cordoba, la finalul celor 3 reprize. Arbitrii au considerat ca a fost o lupta echilibrata si nu au dat un castigator, chiar daca Parpanyan si-a trimis adversarul la podea in runda a doua

6) 70kg: David Calvo vs Mirko Vorkapic

*Calvo castiga prin TKO in prima runda! Slovenul Vorkapic a fost nevoit sa abandoneze dupa ce arbitrul a spus ca nu mai poate continua sa lupte cu arcada sparta