VIDEO Ce-a fost asta?! David Popovici a terminat la 20 de secunde de câștigătorul seriei la Mondialele de la Melbourne

david popovici 100 m liber 400 m liber Campionatele Mondiale de la Melbourne Sporturi
Data publicarii: Joi 15 Decembrie 2022, 08:32
Data actualizarii: Joi 15 Decembrie 2022, 11:13

Înotătorul român a participat la calificările de la 400 metri liber înaintea finalei de la sută de astăzi.

Calificat în finala de la 100 metri liber de la Campionatele Mondiale de înot în bazin scurt de la Melbourne cu nou record mondial de juniori, David Popovici a participat azi-noapte la calificările de la 400 metri liber.

A fost de fapt o cursă-experiment pentru Popovici, un fel de antrenament la 400 înaintea finalei de la sută de astăzi (ora 10:42).

Înotătorul român a terminat pe ultimul loc, al șaptelea, cu un timp de 3:59.48, la 20 de secunde distanță de câștigătorul seriei, Woomin Kim (3:38.86)!