Un roman a crezut ca va trai pe viu cea mai mare surpriza a anului! Barcelona a fost condusa de o echipa din liga a 3-a, dar a revenit spectaculos! VIDEO

Barcelona Cartagena George Savu Spania
Data publicarii: Sambata 07 Decembrie 2013, 08:44
Data actualizarii: Sambata 07 Decembrie 2013, 08:55

►Special toata ziua “Transfer in arest!”, luni IN DIRECT la Sport.ro: DECIZIA FINALA!

Barcelona a trait periculos aseara, in deplasarea de Cartagena, in optimile de finala ale Cupei Spaniei.

Micuta echipa de liga a 3-a a deschis scorul in minutul 16, iar fanii visau ca vor asista la o surpriza de proportii.

Barca a revenit insa, cu doua goluri marcate pana la pauza, prin Pedro '36 si Fabregas '43, iar in repriza secunda, catalanii au mai punctat de doua ori, prin Pedro '76 si Dongou '90.

S-a terminat 4-1, iar Barcelona s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Spaniei.

Pe banca gazdelor s-a aflat si un roman - George Savu - portarul de rezerva de la FC Cartagena. Goalkeeperul de 30 de ani a jucat meciuri si in Liga I, la Ceahlaul Piatra Neamt si Victoria Branesti.

CLICK AICI PENTRU REZUMAT: CARTAGENA 1-4 BARCELONA