Scene rare cu Leo Messi in prim plan: argentinianul a cedat presiunii si s-a injurat cu fanii Valenciei, dupa ce acestia au aruncat cu o sticla spre Neymar

Leo Messi Barcelona la liga Spania Valencia Spania
Data publicarii: Sambata 22 Octombrie 2016, 19:38
Data actualizarii: Sambata 22 Octombrie 2016, 19:49

Barcelona a invins Valencia in minutul 90+1, scor 3-2, gratie unui penalty transformat de Leo Messi (Fazele meciului AICI). Dupa gol, argentinianul a cedat presiunii si s-a injurat cu fanii gazdelor, enervat fiind de faptul ca acestia au aruncat cu o sticla spre Neymar.

Leo Messi a inscris golul victoriei Barcelonei pe terenul Valenciei in minutele de prelungire. Acesta a transformat un penalty obtinut de Luis Suarez, iar Barca s-a impus cu 3-2 pe Mestalla.

Meciul disputat pe terenul "liliecilor" a fost unul cu adevarat aprins. Barcelona a condus cu 1-0, dar Valencia a revenit si a preluat conducerea prin Munir si Rodrigo. Suarez a egalat pentru catalani in minutul 62, pentru ca golul victoriei sa vina chiar pe final.

Tensiunea partidei si-a spus cuvantul in final, atunci cand, dupa golul de 3-2, Messi s-a injurat cu cativa suporteri ai gazdelor.  Acesta s-a enervat in momentul in care o sticla a zburat din tribune.