Real Madrid 2-1 Athletic Bilbao | Real urca pe primul loc, profitand de ingrangerea lui Atletico la Sevilla, 0-1. Barcelona, la doua puncte in spatele marii rivale

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
Campionate de 5 stele
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 18:02
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2016, 23:47

Urmarim si comentam impreuna meciurile din cele mai puternice campionate ale Europei pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

21:46 23 Oct

Real 2-1 Bilbao

Min 82 - GOOOL Real | Alvaro Morata ii readuce pe madrileni in avantaj cu 8 minute inaintea finalului timpului regulamentar

Min 27 - GOOOL Bilbao | Sabin Merino egaleaza cu un suta din interiorul careului, dupa un carambol in careul Realului

Min 6 - GOOOL Real Madrid | Benzema deschide scorul. Carvajal profita de greseala unui fundas advers si ii centreaza ideal lui Benzema, care inscrie cu un sut din centrul careului

Echipele de start

20:22 23 Oct

Sevilla, lider provizoriu in La Liga

Sevilla a invins-o pe teren propriu pe Atletico Madrid, scor 1-0, cu golul marcat de francezul N'Zonzi in minutul 73, si este lider in La Liga pana la meciul Realului.

Clasamentul in acest moment, cu mentiunea ca Real Madrid joaca insa de la 21:45 cu Bilbao

17:03 23 Oct

Chelsea 4-0 Manchester United

Min 70: GOOOOOL CHELSEA! Kante inscrie si el dupa o faza individuala. Francezul a ridiculizat intreaga aparare a lui United!

Min 63: GOOOOOL CHELSEA! Hazard inscrie dupa o faza superba pe care chiar si Mourinho o aplauda!

Min 31: GOOOOOL CHELSEA! Cahill inscrie in urma unui corner!

Min 1: GOOOOOOL CHELSEA! Pedro deschide scorul in secunda 35 dupa o gafa de proportii a lui De Gea!

14:55 23 Oct

Brugges 2-1 Anderlecht

Min 88 - GOL Anderlecht | Oaspetii reduc din diferenta prin polonezul Teodroczyk

Min 71 - Brugge ramane in 10 | Wesley primeste rosu direct pentru un cot dat unui adversar

Min 47 - GOL Brugge | Vormer face 2-0 pentru gazde

Min 10 - GOL Brugges | Vanaken reia cu capul din 6 metri dupa o centrare de pe stanga

17:17 22 Oct

Valencia 2-3 Barcelona

Min 90+1 GOOOL Barcelona | Messi ii aduce victoria Barcei dintr-un penalty obtinut de Suarez, in prelungirile partidei

Min 62 - GOOOL Barcelona | Catalanii egaleaza prin Luis Suarez

Min 56 - GOOOL Valencia | Gazdele trec in avantaj in doar 4 minute. Rodrigo a inscris

Min 52 - GOOOL Valencia | Gazdele egaleaza prin  Munir El Haddadi, jucatorul crescut de Barcelona. Acesta a sutat fara sperante pentru portarul advers de la 16 metri, din prima

Min 22 - GOOOL Barcelona
| Leo Messi deschide scorul, insa gazdele protesteaza vehement. Messi a sutat de la circa 15 metri si l-a invins pe Diego Alves. Portarul celor de la Valencia avea insa vederea blocata de Luis Suarez, care era in ofsaid. Arbitrul a validat golul

17:13 22 Oct
Primul meci al zilei in Premier League s-a incheiat. Bournemouth si Tottenham au remizat, scor 0-0.

De asemenea, Espanyol si Eibar au facut o partida spectaculoasa in La Liga, terminand 3-3. Fosta echipa a lui Costel Galca a marcat prin Hernan Perez, Pablo Piatti si Leo Baptistao, in timp ce Eibar a punctat prin Sergi Enrich, Diego Reyes si Kike.
19:19 21 Oct