VIDEO: Momentul care a declansat un scandal MONSTRU dupa Real - Barca! Mourinho se ridica de pe banca si il injura pe Dani Alves: "Filho de puta, filho de puta"

Spania
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2013, 19:26
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2013, 19:27

Real Madrid 2-1 Barcelona | Madrilenii s-au impus in derbyul campionatului dupa ce au castigat si in Cupa Spaniei saptamana aceasta.

Catalanii au terminat derbyul cu nervii la pamant dupa ce au luat bataie de la marii rivali.

Valdes a sarit la bataie cu arbitrul la finalul meciului, fiind eliminat dupa fluierul final. Portarul Barcelonei a fost deranjat de decizia centralului de a nu acorda penalty in minutul 93.

Acesta nu a fost singurul incident al meciului, Mundodeportivo scriind despre episodul desfasurat in a doua repriza intre Dani Alves si Mourinho.

VEZI AICI FAZA

Conform presei din Spania, Dani Alves a fost abuzat rasial de catre fanii Realului, care i-au strigat injurii pe toata durata meciului. Punctul culminant al incidentului a fost momentul in care Mourinho s-a ridicat si el de pe banca si a inceput sa il injure pe Dani Alves.