Real Madrid 1-3 Barcelona! MASACRU pe Bernabeu! Barca castiga dupa ce a fost condusa in secunda 25 si devine LIDERA in Spania!

Spania
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2011, 00:55
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2011, 01:04

Barcelona a castigat cu 3-1 la capatul unui meci presarat cu incidente. Messi a fost iertat de rosu in finalul primei reprize iar Pepe a sarit sa il bata pe Busquets in prelungiri!

"92: Final de meci! Barcelona castiga cu 3-1 dupa un meci tensionat! Catalanii au fost mai pragmatici, insa un moment important s-a produs in prima repriza, cand Messi a fost iertat de o eliminare!

Catalanii au fost ajutati de zeita Fortuna la golul de 2-1 al lui Xavi, sutul acestuia fiind deviat in bara, de unde a intrat in poarta! Golul 3 a venit dupa o greseala in defensiva Madridului, care cauta golul de 2-2 cu disperare.

Inca o infrangere pentru Mourinho care cedeaza pozitia de lider, insa are un as in maneca: echipa sa are un meci in minus disputat!

"90: Nervii cedeaza in prelungiri, Pepe sare sa il bata pe Busquets!

"88:   <    >   Iese Iniesta, intra Pedro.

"88: Inca o ocazie pentru Barcelona! Iniesta patrunde cu mingea la picior pana in careul mic, insa nu reuseste pasa!!! Realul este in genunchi!!!!!

"88: Inca o ocazie, mingea trece prin aer pe linia de 6 metri!

"87: Villa scapa singur pe stanga dar prefera sa paseze in centru, desi era in pozitie buna de sut! Marcelo respinge in corner!

"85: OCAZIE pentru Barcelona! Casillas salveaza de doua ori singur cu Iniesta!

"84: OCAZIE pentru Real! Kaka nu reuseste sa marcheze din careu!

Marca: "Messi trebuia eliminat in minutul 44!" (CLICK AICI)

"83:   <    >   Iese Sanchez, intra Villa.

"80: Iniesta patrunde cu mingea pana la picior dar alege sa ii paseze scurt lui Messi, iar faza se stinge! Catalanii se joaca cu ocaziile.

"78:   <    >   Iese Fabregas, intra Keita.

"74: OCAZIE si pentru Real! Benzema trage la coltul lung din careu, dar Ronaldo nu ajunge la balon!

"73: OCAZIE pentru Barcelona! Xavi trimite cu capul din 8 metri putin pe langa!

"72: Inca o intrare criminala a jucatorilor lui Real! Catalanii trebuie sa fie atenti!!!

"71: Barca este inca o data aproape de gol, insa se da fault in atac!

"68: .. .  Galben pentru Sergio Ramos dupa o intrare criminala!

"67:   <    >   Iese Di maria, intra Higuain! Mourinho a facut toate schimbarile in 7 minute!

''66: GOOOOOOOOL Barcelona!!!! Fabregas marcheaza inca o data si Realul este in genunchi!!!

"65: OCAZIE pentru Ronaldo, care trimite cu capul pe langa din 7 metri! ERA LIBER in careu!!!

"64: Trage Messi din lovitura libera, putin pe langa!

"63:   <    >   Iese Diarra, intra Khedira!

"62: .. .  Galben pentru Pepe

"61: Actiune excelenta a Barcei, Messi ii trimite o pasa geniala lui Sanchez, insa Casillas respinge!

"60: .. .  Galben pentru Lass Diarra

"58:   <    >   Iese Ozil, intra Kaka!

"57: Actiune buna a Realului insa Ronaldo rateaza ultima pasa, in marginea careului! Toti jucatorii Realului si-au pus mana in cap!

"55: Benzema patrunde pe stanga insa Puyol respinge in corner!

''52: GOOOOOOOOL Barcelona!!!! Xavi trage de la distanta, iar minge este deviata, loveste bara si intra in poarta! CE NOROC!!!

"51: Inca o data e gaura pe centrul la Real! Actiunea lui Iniesta este insa respinsa de fundasi!

"49: Ronaldo trage din lovitura libera, in bratele lui Valdes!

"48: .. .  Galben pentru Pique dupa un fault asupra lui Ronaldo! La reluare se vede ca portughezul a simulat!

"47: Mijlocasii centrali ai lui Real sunt depasiti in acest debut de repriza, Xavi si Iniesta au ajuns cu mingea la picior pana la marginea careului!

"46: A inceput a doua repriza

"46: Barcelona a reusit o posesie de 57% in prima repriza

~~~~~~~~ Real Madrid 1-1 Barcelona la pauza ~~~~~~~~

"46: Arbitrul fluiera si cele doua echipe merg la cabine! A fost o repriza echilibrata, in care ambele echipe au avut momente bune. Cea mai importanta faza s-a petrecut pe final, cand Messi a fost iertat de arbitru care nu i-a dat al doilea galben dupa o intrare dura!

"44: Messi intra dur la Xabi Alonso iar arbitrul il iarta de al doilea galben! Fanii Realului fac un vacarm de nedescris pe stadion!

"40: Alexis Sanchez cerseste un penalty dupa o intrare a lui Varane, insa nici vorba de fault!

"37: .. .  Galben pentru Messi

"37: Presiune a Realului nematerializata! Jucatorii lui Real nu pot aduce mingea in preajma careului!

"36: Inca o lovitura libera batuta slab de Xavi! Casillas a boxat fara probleme.

"34: Intrare CRIMINALA a lui Dani Alves, insa arbitrul nu da cartonas!

''33: Tensiune in tribune! Cativa fani ai Barcei s-au luat la bataie cu fanii Realului!

''32: GOOOOOOOOL Barcelona!!!! Alexis Sanchez marcheaza cu un sut de la 16 metri, cu fundasii in spate, dupa o pasa a lui Messi!

"29 Dani Alves se tavaleste pe jos dupa un duel cu Marcelo, acuzand o lovitura in fata!

"27: .. .  Galben pentru Alexis Sanchez

"26: .. .  Galben pentru Xabi Alonso

"25: RATARE pentru Real! Ronaldo trage de la marginea careului, direct in tribune!

"22: Lovitura libera pentru Barcelona! Xavi trimite periculos insa Casillas respinge!

"19: Ocazie pentru Real, dupa ce Ronaldo a tras de la 25 de metri! Valdes a respins cu siguranta!

"15: Di Maria revine pe teren insa Mourinho a scos la incalzire mijlocasii!

"14:  Emotii pentru Mourinho! Di Maria este accidentat!

"10: Lovitura de cap din careu, retinuta fara emotii de Valdes!

"6: Ce ocazie pentru Barca! Messi intra in careu si trage la coltul lung, dar Casillas respinge cu varfurile degetelor!

''1: GOOOOOOOOL Real Madrid in secunda 25! Valdes a degajat gresit pana la Di Maria, iar Benzema inscrie probabil cel mai rapid gol din istoria derbyului!

"0: Stadionul este plin! Ploua torential la Madrid!

"0: Coregrafie geniala a madrilenilor!

================================

REAL MADRID: Casillas - Coentrao, Pepe, Ramos, Marcelo - Alonso, Diarra, Di Maria, Ozil - Ronaldo, Benzema
BARCELONA: Valdes - Abidal, Pique, Puyol, Alves - Iniesta, Busquets, Xavi - Sanchez, Fabregas, Messi

SURSA FOTO: GETTY