Zinedine Zidane Karim Benzema Real Madrid Spania Real, DISPERATA sa o loveasca pe Atletico! Victorie clara cu Valencia: mai sunt 5 puncte pana la rivala din Madrid! Benzema, gol aplaudat in picioare de Zidane
Data publicarii: Luni 15 Februarie 2021, 01:23
Data actualizarii: Luni 15 Februarie 2021, 01:24

Real a castigat cu 2-0 in fata Valenciei si e la 5 puncte in spatele lui Atletico.

Rivala din Madrid are insa doua meciuri mai putin jucate si se poate distanta in top.

Real si-a facut meciul simplu in fata Valenciei dupa golul superb al lui Benzema din minutul 12. Francezul l-a executat pe Jaume Domenech cu un sut superb de la marginea careului, executie aplaudata de Zidane secunde in sir la maginea terenului.

Madridul a inchis tabela pana la pauza. Kroos a punctat in minutul 42 pentru 2-0 si Real a sarit din nou peste Barcelona in clasamentul din La Liga.