Performanta fantastica a lui Ronaldo dupa dubla cu Atletico: portughezul a marcat cel putin un gol in fiecare din cele 90 de minute! Cand a lovit cel mai des:

Cristiano Ronaldo Real Madrid Spania
Data publicarii: Miercuri 12 Februarie 2014, 14:07
Data actualizarii: Miercuri 12 Februarie 2014, 14:19

►Castiga zilnic bilete la Romania - Argentina, 5 martie, in direct la PRO TV! Intra AICI si ne vedem in tribune, Romania!

Cristiano Ronaldo a reusit o dubla ieri, in victoria pe care Real a obtinut-o pe Vicente Calderon, 2-0 cu Atletico, iar golurile sale ('7, '16) au contribuit la stabilirea unei performante greu de atins in fotbal.

Olandezii de la Voetbal International au descoperit ca starul portughez a marcat pana acum in fiecare minut. Ii lipsea 'minutul 7', care a fost bifat aseara la golul de 1-0.

Interesant este faptul ca Ronaldo a inscris cele mai multe goluri in finalul reprizelor - 22 de goluri in minutul 90 si 12 in minutul 45 (incluzand aici si minutele de prelungire). Urmeaza minutele 23 si 68, cu cate 10 goluri.

Real Madrid s-a calificat in finala Cupei Spaniei, unde va intalni castigatoarea dublei dintre Barcelona si Real Sociedad. In tur, catalanii au invins pe teren propriu cu 2-0. Returul este programat pentru aceasta seara, de la ora 23.00.