Inca o "remontada" fenomenala a Realului. Condusi cu 2-0 de Rayo in minutul 13, madrilenii au revenit si au castigat: Bale, erou in lipsa lui Ronaldo

Real Madrid Barcelona la liga Rayo Vallecano Spania Spania
Data publicarii: Sambata 23 Aprilie 2016, 18:58
Data actualizarii: Sambata 23 Aprilie 2016, 20:10

Real Madrid a castigat cu 3-2 meciul disputat pe terenul lui Rayo Vallecano dupa ce a revenit de la 0-2. Bale, cu o dubla, a fost erou in lipsa lui Ronaldo.

Real Madrid a avut parte de un meci absolut nebun in La Liga. un roaller-coaster al emotiilor pentru fanii blanco, care nu credeau intr-o revenire la scorul de 0-2.

Rayo a condus cu 2-0 pe teren propriu inca din minutul 13, dupa golurile marcate de Adri Embarba (7) si Miku (13).

Realul, care a revenit o singura data intr-o partida in care a fost condusa in deplasare cu 2-0, in urma cu 85 de ani, a avut insa o tresarire de orgoliu.

Echipa lui Zidane a sunat revenirea in minutul 35, atunci cand Bale a reluat cu capul in plasa o centrare a lui Kroos din corner.

In repriza secunda, Lucas Vazquez a egalat la 2 in minutul 52.

Victoria Realului a fost adusa de acelasi Gareth Bale, care a reusit dubla in minutul 81 dupa o actiune personala.

In 21 de meciuri a fost Real Madrid condusa in deplasare la doua goluri diferenta