Spania
Data publicarii: Duminica 19 Ianuarie 2014, 15:36
Data actualizarii: Duminica 19 Ianuarie 2014, 15:36

► Ajax - PSV, duminica 17.30, in direct la Sport.ro si Voyo.ro! "Pentru ca" iarba si fotbal: HIGH, OLANDA :)

Marica a prins o zi buna la Getafe si a reusit sa inscrie in meciul impotriva celor de la Real Sociedad, cand echipa sa era condusa cu 2-0, in minutul 28 al meciului.

Cele doua goluri ale lui Real Sociedad au fost inscrise de Imanol Agirretxe, in minutele 4 si 16.

Pana la final, Pedro Leon a reusit sa puncteze si el pentru Getafe, astfel ca partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Romanul este la al doilea sau gol pentru Getafe in campionat. Pe primul l-a reusit in meciul impotriva celor de la Villareal. Marica a jucat in acest sezon 12 meciuri in Primera Division.