Real Madrid Isco Keylor Navas Thibaut Courtois Zinedine Zidane Spania Explicatia lui Zidane dupa cea mai controversata decizie la revenirea la Real Madrid! Ce se intampla cu Courtois: "Nu pot uita ce a reusit Keylor la Real!"
Data publicarii: Sambata 16 Martie 2019, 21:20
Data actualizarii: Sambata 16 Martie 2019, 21:25

Zinedine Zidane a pornit o mica revolutie la Real Madrid inca de la primul meci.

Real Madrid a castigat cu 2-0 in fata celor de la Celta Vigo la primul meci dupa revenirea lui Zinedine Zidane. Antrenorul francez a ales o formula extrem de diferita de cea a lui Solari cu Isco, Bale, Marcelo sau Keylor Navas pe teren din primul minut!

Zidane a fost intrebat dupa partida daca Navas va ramane titular pana la finalul sezonului: "Imi plac Keylor si Courtois. Thibau a demonstrat ca este un portar grozav. Vreau ca si Keylor sa se simta important, nu pot uita ce a facut aici, el a jucat mai putin si trebuie sa joace.

Nimeni nu poate sa stearga ce au reusit acesti jucatori aici. Ma voi baza pe toti, pe Courtois, pe Reguilon. Insa Keylor, Marcelo si Isco sunt foarte buni. Sunt foarte fericit pentru ca cel mai important era sa castigam. A trebuit sa fim rabdatori, am avut un progres pe finalul primei reprize si in partea a doua. Mai avem 10 meciuri si trebuie sa incheiam cu bine" a spus Zidane.