Cristiano Ronaldo a DECOLAT abia acum in noul sezon! A depasit un record istoric, stabilit de marele Di Stefano

Cristiano Ronaldo Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 20 Noiembrie 2016, 09:16
Data actualizarii: Duminica 20 Noiembrie 2016, 09:17

Cristiano Ronaldo a facut cel mai bun meci al sezonului, chiar pe terenul marii rivale din oras, Atletico. Sporting - Real Madrid, marti, 21:45, ProTV!

Cu reusita deviata din minutul 22 din poarta lui Atletico, Ronaldo a ajuns la cota 16 in derby-ul orasului Madrid, dintre care 9 goluri sunt doar in campionat. Ronaldo a marcat din nou din penalty la jumatatea primei reprize, moment in care l-a egalat pe Di Stefano in topul celor mai mari marcatori din derby. Ronaldo a reusit hattrick-ul cu care a stabilit scorul final si care ii asigura titlul de cel mai mare marcator din derby-ul orasului Madrid, cu 18 reusite.

Ronaldo a devenit si golgheterul Realului in acest sezon, cu 10 reusite.

Sporting - Real Madrid, marti, 21:45, ProTV!