Catastrofa! :)) Doi jucatori erau sa se dea cap in cap la o lovitura libera, comentatorii au izbucnit in ras! VIDEO

Primera Division levante Spania Villarreal Spania
Data publicarii: Duminica 13 Aprilie 2014, 14:17
Data actualizarii: Duminica 13 Aprilie 2014, 14:27

►Duminica 17:30 Ajax - Ado Den Hag, 20:00 Finalele skandenberg: Ii paste bataia! 22:00 Stoica, primul meci in GLORY

Toti ochii spaniolilor au fost atintiti ieri asupra meciurilor pe care Real Madrid si Barcelona le-au disputat impotriva Almeriei si Granadei, cele doua rivale "de moarte" continuand sa alerge dupa Atletico Madrid, formatie instalata in fruntea clasamentului din La Liga.

Un alt meci a facut insa deliciul microbistilor, partida dintre Villarreal si Levante, din etapa a 33-a a sezonului, avand toate sansele sa primeasca titlul de "cel mai nebun meci din 2014".

Oaspetii (Levante) au pierdut dramatic, scor 0-1, in minutul 5 al prelungirilor, dupa ce in minutul 93 au ratat o sansa buna din lovitura libera.

Aflati la egalitate cu Villarreal in minutul 93, jucatorii lui Levante au beneficiat de o lovitura libera periculoasa de la aproximativ 20 de metri, insa Casadesus si Ruben Garcia nu s-au inteles si au irosit sansa. De parca nu era destul, Villarreal a reusit sa inscrie la atacul urmator, Perbet dand lovitura de 3 puncte.