Oamenii lui Guardiola au facut primul antrenament pe Camp Nou. Incalziri usoare si antrenament tactic, la asta i-a supus Pep Guardiola pe Messi si compania. Jucatorii au fost impartiti in doua grupe pentru a le fi testata viteza, forza si rezistanta. Extraterestrii mai au un antrenament marti seara, care va fi deschis publicului.