Atletico, in drumul spre primul titlu dupa 18 ani! Atletico 2-0 Elche, Sapunaru a facut 2 penaltyuri si a luat rosu! Toate fazele

Spania
Data publicarii: Sambata 19 Aprilie 2014, 13:52
Data actualizarii: Sambata 19 Aprilie 2014, 13:54

►Generatia de Aur serveste Mondialul! Urmareste-le pe Simona si Sorana la Fed Cup, in LIVE BLOG pe www.sport.ro!

FINAL DE MECI! Atletico a castigat cu 2-0 in fata lui Elche, Sapunaru avand o mare vina pentru esecul echipei sale

Min 90 - GOOOOL Atletico! GOL Diego Costa! Atacantul executa si il invinge fara probleme pe Herrera, care a sarit in coltul opus

Min 89 - Penalty pentru Atletico si eliminare pentru Cristi Sapunaru! Diego Costa a scapat singur spre poarta lui Manu Herrera, Sapunaru a venit din spate si l-a faultat. Arbitrul a dictat a doua lovitura de la 11 metri pentru gazde, iar fundasul roman a fost trimis la vestiare

Min 72 - GOOOOOL Atletico! Miranda inscrie golul izbavitor pentru madrileni, cu o lovitura de cap din 10 metri, dupa o centrare buna a argentinianului Jose Sosa

Min 50 - RATARE!
David Villa executa lovitura de la 11 metri, dar portarul lui Elche, Manu Hererra, ghiceste coltul si respinge. Oaspetii scapa, iar Atletico are de gestionat o situatie grea

Minutul 48 al meciului, Sapunaru il faulteaza in propriul careu pe Raul Garcia, primeste galben, iar Atletico beneficiaza de un penalty

O prima repriza in care Elche a rezistat cu brio presiunii puse de jucatorii lui Diego Simeone. Sapunaru a avut poate cea mai mare ocazie a meciului, lovitura de cap a acestuia din cativa metri fiind parata de Thibaut Courtois

Echipele de start:

ATLETICO MADRID: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Felipe Luis - Adrian, Gabi, Tiago, Koke - David Villa, Diego Costa

ELCHE: Manu Herrera - Suarez, Botia, Sergio Pelegin, Sapunaru - Javi Marquez, Sanchez, Coro - Carles Gil, Cristiano Herrera, Coro