"ASA NU!" Gestul incredibil al lui Cristiano Ronaldo catre fani in ultimul meci, in timp ce Real marca de ZECE ORI

Cristiano Ronaldo Real Madrid Spania
Data publicarii: Luni 21 Decembrie 2015, 11:51
Data actualizarii: Luni 21 Decembrie 2015, 12:11

Cristiano Ronaldo a avut propriul sau meci cu suporterii Realului.

Partida cu Rayo Vallecano a inceput furtunos pentru Real Madrid. Danilo a deschis scorul in minutu 3, dar Rayo, fara Rat, accidentat, a reusit sa revina si sa inscrie de doua ori in trei minute, prin Amaya, in minutul 10, si Jozabed, in minutul 12.

In acel moment, la scorul de 2-1 pentru Rayo pe Santiago Bernabeu, fanii Realului au inceput sa critice greselile jucatorilor lui Benitez.

Cristiano Ronaldo a fost surprins in clipa in care le facea semn suporterilor sa inceteze. "Asa nu", a fost mesajul portughezului pentru suporteri.

Real Madrid si-a revenit imediat si a castigat partida cu Rayo cu scorul de 10-2, dupa ce Bale a marcat de patru ori, Benzema de 3 ori, iar Cristiano Ronaldo de doua ori.

Rayo a avut doi jucatori eliminati, Tito, in minutul 14, si Raul Baena, in minutul 28.