VIDEO A debutat cu gol! Camavinga a marcat la șase minute după ce a intrat pe teren. Real s-a impus cu 5-2

Eduardo Camavinga Real Madrid Spania A debutat cu gol! Camavinga a marcat la șase minute după ce a intrat pe teren. Real s-a impus cu 5-2
Data publicarii: Luni 13 Septembrie 2021, 16:12
Data actualizarii: Luni 13 Septembrie 2021, 16:18

Eduardo Camavinga a debutat pentru Real Madrid în partida din Primera Division, cu Celta Vigo.

Echipa antrenată de Carlo Ancelotti s-a impus cu 5-2, Karim Benzema reușind un hattrick. Celelalte două goluri au fost înscris de Vinicius Jr și de Eduardo Camavinga.

Pentru tânărul de 18 ani, golul marcat a reprezentat un start incredibil, reușita fiind consemnată la doar șase minute după ce fusese introdus pe teren.

• A debutat cu gol! Camavinga a marcat la șase minute după ce a intrat pe teren. Real s-a impus cu 5-2