Meciul care intra in ISTORIE! Argentina 16 - 16 Africa de Sud, spectacol TOTAL la Rugby Four Nations!

Rugby
Data publicarii: Sambata 25 August 2012, 23:30
Data actualizarii: Sambata 25 August 2012, 23:52

Argentina a rupt blestemul in fata Africii de Sud!

Argentina incearca prima victorie din istorie in fata Africii de Sud. La rugby Four Nations va fi un meci spectaculos, iar pana acum s-au mai intalnit de 14 ori, numai victorii ale sud-africanilor.

Iata echipele de start:

Argentina - Martín Rodríguez, Gonzalo Camacho, Marcelo Bosch, Santiago Fernandez, Horacio Agulla, Nicolas Sanchez, Nicolas Vergallo, Juan Lobbe (cpt.), Julio Cabello, Patricio Albacete, Manuel Carizza, Alvaro Galindo, Juan Figallo, Eusebio Guinazu, Rodrigo Roncero.

Africa de Sud - Zane Kirchner, Lwazi Mvolo, Francois Steyn, Jean De Villiers (cpt), Bryan Habana, Francois Hougaard, Morné Steyn, Willem Alberts, Marcell Coetzee, Eben Etzebeth, Andries Bekker, Jacques Potgieter, Tendai Mtawarira, Adriaan Strauss, Jannie Du Plessis.

Min 80. Meciul se termina, Africa de Sud rateaza victoria pe final. Pentru Argentina este un rezultat fantastic, prima data cand nu pierd in fata sud-africanilor.

Min 74. Transformare pentru Africa de Sud! Mingea se duce pe langa, scorul ramane la fel

Min 66. Egalitate! 16-16, dupa ce sud-africanii au o transformare!

Min 65. Africa de Sud inscrie printr-un eseu! 16-14

Min 55. 16-9, Africa de Sud revine in meci

Min 52. Argentina marcheaza din lovitura de pedeapsa, 16-6

Min 49. Sud-africanii reduc din diferenta! 13-6

Min 40. Se termina prima repriza a meciului dintre Argentina si Africa de Sud. 13-3 la pauza.

Min 36. Ambele echipe inscriu rapid, insa diferenta ramane, tot 10 puncte

Min 30. Africa de Sud rateaza incredibil o transformare cu care putea reduce din diferenta

Min 19. 10-0 pentru sud-americani! Se distanteaza pe tabela de scor

Min 18. Santiago Fernandez da un eseu pentru Argentina! E 8-0

Min 12. Este 3-0 pentru Argentina, iar sud-americanii trebuie sa tina de scor pentru o victorie mare