FINAL DEMENT de meci! Ungaria a marcat in minutele 88 si 90 si ne lasa SINGURI pe canapea la Euro! Serbia, scoasa la penalty-uri de Scotia! Slovacia a batut in Irlanda de Nord! Toate rezumatele aici

Data publicarii: Joi 12 Noiembrie 2020, 23:58
Data actualizarii: Vineri 13 Noiembrie 2020, 01:36

Joi seara s-au aflat si ultimele 4 echipe calificate la Euro! Toate rezumatele sunt doar pe www.sport.ro!

Ungaria 2-1 Islanda

Gylfi Sigurdsson, jucatorul care a spulberat visul nationalei lui Radoi la Euro, a deschis scorul pentru nationala Islandei in Ungaria, in minutul 11, cu un gol din lovitura libera! Nego a egalat cu doua minute inainte de fluierul final, iar gazdele au reintrat in joc.

Szoboszlai a inscris in minutul doi de prelungiri si a calificat-o pe Ungaria in grupele Campionatului European!

Serbia 1-2 Scotia

Serbia a inscris prin Christie in minutul 52, insa Jovic a egalat in ultimul minut al meciului! Meciul s-a decis la penalty-uri, acolo unde Mitrovic a fost singurul jucator care a ratat lovitura de pedeapsa, iar Serbia face 'surpriza' si ramane acasa!

Irlanda de Nord 1-2 Slovacia

Kucka a inscris in minutul 17 pentru oaspeti, insa Skriniar si-a trimis in propria poarta cu doar 3 minute inainte de fluierul de final, iar Irlanda de Nord a reintrat in cursa pentru calificarea la Euro!

Duris a inscris in minutul 110 al partidei, calificand-o astfel pe Slovacia in grupele Campionatului European!

Georgia 0-1 Macedonia de Nord

Macedonia de Nord se califica in premiera la Campionatul European dupa ce s-a impus in deplasarea cu Georgia! Pandev a inscris singurul gol al partidei, in minutul 56! Macedonia de Nord va veni in Bucuresti, acolo unde va juca meciurile din grupa cu Austria si Ucraina.

Amicalele serii:

Anglia 3-0 Irlanda

Tara Galilor 0-0 SUA

Astazi se stabilesc ultimele echipe calificate la Euro! Socul Ungaria - Islanda, Irlanda de Nord - Slovacia si Serbia - Scotia, dueluri de foc pentru un loc la Campionatul European!