"Pacat ca nu am egalat, golul de 2-0 a incheiat meciul!" Motivul dat de Alex Chipciu pentru infrangere: "Noi nu mai avem jucatori la echipe mari!"

Romania alex chipciu Preliminarii CM 2018
Data publicarii: Sambata 12 Noiembrie 2016, 00:06
Data actualizarii: Sambata 12 Noiembrie 2016, 00:12

Romania 0-3 Polonia / Nationala Romaniei a pierdut categoric in meciul cu favorita grupei.

"Simteam ca suntem peste ei, dar golul de 2-0 a incheiat meciul. Ne-au batut cu 3-0, nu mai avem ce comenta. Victoria inseamna ca au jucatori mai buni decat noi.

Valoarea este principalul factor al victoriei lor de astazi. Noi nu mai avem jucatori care sa fie la echipe mari. Am facut tot ce am putut sa castigam.

Regretul meu este ca am avut acele 25 de minute din startul reprizei a doua in care puteam egala. Sansele la primul loc se diminueaza mai ales ca acolo este o echipa mai buna decat noi" a spus Alex Chipciu la TVR.