Vestea trista primita de Florin Andone in cantonamentul Romaniei! VISUL urias pentru sezonul viitor s-a terminat ingrozitor

Florin Andone Cordoba Nationala
Data publicarii: Duminica 12 Iunie 2016, 22:57
Data actualizarii: Duminica 12 Iunie 2016, 23:01

Meciul de 10 de la ProTV: Luni, 13 iunie, Belgia - Italia | Marti, 14 iunie, Portugalia - Islanda

Florin Andone a parasit-o pe Cordoba in finalul sezonului pentru a fi alaturi de nationala Romaniei la Euro. Andone a fost titular cu Franta si a stat cu sufletul si alaturi de echipa sa, care s-a luptat pentru promovarea in La Liga.

Cordoba a pierdut insa dramatic lupta pentru promovare, in fata celor de la Girona. Dupa 2-1 pentru Cordoba in tur, Girona a reusit sa egaleze la general in meciul de duminica seara.

Xisco Jimenez a deschis scorul pentru Cordoba, in minutul 56, iar colegii lui Andone erau gata de sarbatoare.

Borja Garcia a marcat pentru Girona in minutul 65, Aday a dus scorul in minutul 80 la 2-1 si a impins meciul in prelungiri, acolo unde Cristian Herrera a marcat pentru 3-1 in minutul 117 si visul Cordobei s-a terminat in aceasta seara.