Va vine sa credeti? Romania conduce LA FOTBAL o grupa de calificare la EUROPENE! Inca un meci bun si le ridicam STATUI acestor baieti!

ovidiu stanga Campionatul European de Tineret CE U19 Nationala
Data publicarii: Luni 28 Mai 2012, 11:15
Data actualizarii: Luni 28 Mai 2012, 12:36

Romania U-19 este pe primul loc intr-o grupa infernala de calificare la Campionatul European. Duminica a facut un meci incredibil cu Germania.

Jucatorii U-19 au 4 puncte dupa doua meciuri in preliminariile pentru europene. Daca nu pierd in ultima runda, in fata Serbiei, romanii merg la turneul final.

In primele doua meciuri au jucat in fata Ungariei, scor 4-0, si a Germaniei, 1-1. Cu nemtii au jucat un meci de cosmar, in care au primit gol in minutul 87 si au reusit egalarea trei minute mai tarziu!

Echipa noastra este antrenata de Ovidiu Stanga si are sansa sa fie printre cele opt echipe care vor evolua la competitia din Estonia.

Partida decisiva, cea cu Serbia, se va juca miercuri, iar Romania se califica si daca termina egal. In caz de egalitate in grupa de calificare, noi mergem mai departe.