SUEDIA - ROMANIA 2-1 | "Nu au fost erori in aparare, n-am avut noroc! Vom da totul pentru calificare" Reactia capitanului nationalei dupa 1-2 in Suedia

Data publicarii: Sambata 23 Martie 2019, 21:20
Data actualizarii: Sambata 23 Martie 2019, 21:22

Suedia 2-1 Romania. Nationala a jucat doar in repriza a doua, dar nu a putut compensa greselile din prima parte. Keseru a marcat unicul gol. TOATE FAZELE VIDEO AICI

Cristian Sapunaru, capitanul echipei nationale, a vorbit la finalul meciului pierdut de Romania in Suedia.

"Am pierdut mingea usor la ambele goluri. N-am avut noroc. Nu cred ca au fost erori defensive, la primul gol i-a ramas mingea in picior atacantului.

Cred ca echipa nationala a facut un meci bun astazi, cred ca suntem inca o candidata la calificare.

Cosmin ne-a spus sa nu intram cu frica in repriza a doua. Suedia e un adversar valoros, care a jucat la Mondial, dar cred ca astazi nu s-a vazut o diferenta asa de mare.

Este primul meci, vom vedea mai incolo ce se va intampla. Nationala va da totul la fiecare meci, incercam sa ne calificam pentru Romania.

La ultima faza mi-a ramas mingea, am incercat sa trag, dar am dat fix in pieptul lui. A fost si un penalty pe care nu l-am primit, dar acum nu mai conteaza...

Va fi un meci greu cu Feroe, nu mai sunt meciuri usoare. Va trebui sa marcam repede pentru a ne face meciul usor", a spus Sapunaru.