ROMANIA - CROATIA 4-1, la EURO U21 | Reactia lui Ianis Hagi dupa debutul ucigator al Romaniei: "Stiam care e forta atacului nostru!" Ce le-a spus Radoi jucatorilor in vestiar

Data publicarii: Marti 18 Iunie 2019, 21:47
Data actualizarii: Marti 18 Iunie 2019, 23:04

Romania - Croatia 4-1, la EURO U21. Ianis Hagi a marcat un gol pentru nationala de tineret si a vorbit la finalul partidei!

Romania U21 a debutat cu o victorie de senzatie la Campionatul European de tineret Under-21, din Italia si San Marino. Romania a batut cu 4-1 Croatia! George Puscas, din penalty, Ianis Hagi, Tudor Baluta si Adi Petre au marcat pentru Romania. Vlasic a punctat pentru croati.

Ianis Hagi: "Stiam care e forta atacului nostru! Mister ne-a spus sa alergam 90 de minute"

"Ma asteptam la forta atacului nostru. Nu stiam ca vom marca 4 goluri, dar stiam ca suntem periculosi pe contraatac, ca avem jucatori valorosi in atac.

In aparare...am luat cele mai putine goluri in preliminarii.

E important ca am castigat, ne-am creat un avantaj moral, suntem fericiti.

Mirel Radoi ne-a spus atat: in fotbalul mare trebuie sa joci 90 de minute! Mister ne-a spus sa nu cedam, sa alergam, sa mentinem ritmul.

Am facut un joc colectiv extraordinar. La acest nivel, jocul colectiv primeaza. Apoi, sigur, individualitatile pot face diferenta.

George e primul pe lista la penalty. L-am intrebat daca vrea sa bata, a spus ca da. Ma bucur ca a marcat! Asta e treaba lui, asta e si treaba lui Petre, care a intrat si a dat gol. Treaba noastra, a echipei, este sa ducem mingea in fata acolo pentru ei.