George Puscas EURO 2020 Meme Stoica Norvegia Romania Nationala Puscas, ironizat de Meme Stoica dupa penalty-ul ratat: "La fel a facut si Ganea cu Dorinel Munteanu, doar ca Ganea a marcat! PROBLEMA MARE"
Data publicarii: Miercuri 16 Octombrie 2019, 20:13
Data actualizarii: Miercuri 16 Octombrie 2019, 20:17

Daca unii i-au luat apararea lui Puscas dupa penalty-ul ratat, altii au tinut sa-l ironizeze pe atacantul nationalei.

Mihai Stoica a reactionat dupa ce George Puscas a ratat penalty-ul. Fostul oficial de la FCSB a facut o paralela intre intamplarea de aseara, cand Puscas i-a luat mingea lui Stanciu ca sa bata el penalty-ul si intamplarea de la meciul cu Anglia, cand Ganea a facut acelasi lucru in fata lui Dorinel Munteanu. Totusi, Meme a tinut sa scoata in evidenta faptul ca Ganea a si transformat lovitura de la 11 metri.

"Nu e o problema ca Puscas i-a luat mingea lui Stanciu si a batut penalty. Asta i-a facut si Ganea lui Dorinel Munteanu cu Anglia. Problema e ca doar Ganea a marcat. Problema mare", a scris Meme pe Facebook.

George Puscas a recunoscut la finalul partidei ca penalty-ul acordat Romaniei in minutul 52 al meciului cu Norvegia trebuia sa fie batut de Stanciu. Totusi, atacantul de la Reading a marturisit ca s-a simtit pregatit sa execute el penalty-ul. Din pacate, Puscas a ratat.

Romania - Norvegia s-a terminat 1-1, dupa ce Mitrita a inscris fabulos, dar norvegienii au egalat in minutul 90+2.