Romania A 3-1 Romania "tineret"! Ochirosii s-a accidentat

Data publicarii: Miercuri 03 Decembrie 2008, 14:02
Data actualizarii: Miercuri 03 Decembrie 2008, 16:17
Nationala lui Piturca a lasat Omanul ca sa nu fie ciuca batailor si a preferat un amical cu „tineretul”.

Lotul "A" al nationalei Romaniei a invins, miercuri, cu scorul de 3-1 (1-0), reprezentativa de tineret, intr-un meci amical la Mogosoaia.

Golurile selectionatei "A" au fost inscrise de G. Bucur '31, Luchin '57 si Prepelita '87 din penalti, in timp ce pentru tineret a inscris R. Barbu, in minutul 61.

Razvan Ochirosii s-a accidentat si a fost nevoit sa paraseasca terenul in minutul 87, in locul sau fiind reintrodus Raul Rusescu.

La partida de la Mogosoaia au fost Viorel Moldovan, Mircea Sandu, Daniel Prodan, Mircea Radulescu (directorul Scolii de Antrenori din cadrul FRF), Dorinel Munteanu, Adalbert Kassai (secretarul general al FRF), Narcis Raducan (director sportiv la Unirea Urziceni), Miodrag Belodedici (directorul centrelor de juniori din cadrul FRF), precum si Cristian Dulca, Ion Moldovan si Dumitru Dumitriu.

Lotul "A" va juca o noua partida de pregatire, vineri, cu Steaua, in timp ce tineretul va juca impotriva lui Dinamo.

Romania: Tatarusanu – Dananae, Latovlevici, Gaman, Al;. Tudose, Crsitian Tanase, Al. Piturca, Eric Bicfalvi, Al. Bourceanu, Gigel Bucur (capitan), Dacian Varga

Romania-tineret: S. Lung (capitan)- Barboianu, Radu Barbu, Silviu Ilie, Cordos, Iorga, Torje, Raduta, Andrei Ionescu, Gangioveanu, Raul Rusescu

Urmatorul meci al nationalei in stagiul de la Mogosoaia va fi cu Steaua.