Piturca a trait un mic COSMAR alaturi de "Nationala Ligii 1"! Vezi toate fazele din Romania 1-4 Polonia! Am luat gol ca in curtea scolii, cu calcaiul!

Nationala
Data publicarii: Sambata 02 Februarie 2013, 23:35
Data actualizarii: Duminica 03 Februarie 2013, 00:12

Cod ROSU duminica. ALB-ROSU!
►15:30 Venlo – Ajax in direct Sport.ro si Voyo.ro
►19:00 Anderlecht – Standard in direct Sport.ro si Voyo.ro

Romania joaca un amical cu Polonia, ambele echipe folosind doar jucatori din campionatul intern.

____________________

ROMANIA: Lung jr - Matel, D. Grigore, Gaman, Al. Vlad - Nistor, Neagu - Chitu, N. Stanciu, Alexe - Grozav
Rezerve: Buzbuchi, Balgradean, Luchin, Balasa, Radut, Maxim, Budescu, Nica, Barboianu, Mateiu, Antal, Alibec

Polonia: Slowik - Broz, Jedrzejczyk, Celeban, Wawrzyniak - Wszolek, Lukasik, Kazmierczak, Pawlowski, Sobota - Teodorczyk
Rezerve: Skorupski, Jodłowiec, Furman, Kupisz, Kucharczyk, Stepinski

FINAL Un meci slab pentru nationala Romaniei, care nu a reusit sa blocheze nicio actiune in aparare, in prima repriza! Singurul care a "miscat" ceva a fost Grozav, care a marcat si singurul gol al nostru.

Min 81: Bara pentru Chitu!

MIn 70: Ocazie milimetrica a Romaniei! E prima ocazie dupa 25 de minute de joc!

Min 55: Jucatorii nationalei nu reusesc sa isi creeze nicio sansa importanta de gol

Min 46: Se reia partida. Schimbari la pauza: au intrat Nica, Maxim, Radut, Balgradean, Luchin, Mateiu si Budescu

PAUZA

Min 40: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
OOOOOOOOOOOOOL ROMANIA!!!
Grozav inscrie dupa ce primeste o pasa de la portarul polonez

Min 37: Stanciu rateaza singur cu portarul, dar ce mai conteaza! :)

Min 33: GOL POLONIA! Lukasik inscrie cu calcaiul din 6 metri! Gol ca in curtea scolii! :))

Min 28: GOL POLONIA! Teodorczyk reuseste dubla din doar 3 metri, dupa ce mingea a lovit si bara.

Min 24: GOL POLONIA! Teodorczyk inscrie din 10 metri, dupa un sut din intoarcere.

Min 18: Ocazie buna pentru Romania, ratata de Chitu din mijlocul careului!

Min 15: GOL POLONIA! Pawlowski il dribleaza in careu pe Matel si trage la coltul lung, fara sanse pentru Lung jr.

Min 10: Polonia are prima ocazie, sutul de la 16 metri este salvat insa de Lung jr.

Min 9: Faza buna de atac a Romaniei, Chitu paseaza la 16 metri cu calcaiul pentru Grozav dar mingea ajunge la portarul polonez.

Min 1: A inceput meciul cu o angajare pentru Matel, fotbalistul Astrei nu ajunge la minge