Nu vuvuzelele s-au auzit cu Uruguay! Obsesia lui Mutu a rasunat la statia de amplificare! :) Cum si-a inecat cuvantul si amarul dupa meci:

Nationala
Data publicarii: Luni 05 Martie 2012, 09:55
Data actualizarii: Luni 05 Martie 2012, 09:54

Beretta a avut o intelegere cu Mutu inaintea meciului cu Uruguay, de care Briliantul a uitat complet cand vuvuzelele au inceput sa cante din statiile de amplificare. Seara s-a incheiat in ritm de manele.

Mario Beretta, antrenorul lui Cesena, stabilise cu Mutu sa joace doar o repriza in amicalul cu Uruguay, 1-1, pentru a nu reveni prea obosit in Italia, scrie Libertatea. Briliantul a fost de acord, sperand ca va reusi sa inscrie macar un gol pana la pauza, dar a ramas pe teren, cautand reusita prin care sa il egaleze pe Hagi.

Regele are 35 de goluri inscrise in tricoul Romaniei, Mutu 34. Stancu a marcat singurul gol al romanilor in amicalul cu Uruguay, spre disperarea lui Mutu, care a ratat si sansa de a pleca imediat dupa meci in Italia.

Pro Sport scrie ca Mutu a petrecut dupa amicalul cu Uruguay intr-un local din Pipera si a ajuns in Italia abia vineri. Beretta l-a dat afara din lot pentru meciul cu Fiorentina de duminica, iar Cesena a luat bataie cu 0-2.