Momente superbe pe Arena Națională! Meciul de adio al Generației de Aur, în imagini

Generatia de aur Romania Nationala
Data publicarii: Sambata 25 Mai 2024, 23:41
Data actualizarii: Sambata 25 Mai 2024, 23:41

Generația de Aur s-a impus în fața Legendelor Lumii în meciul de retragere, scor 3-2, pe Arena Națională. Meciul a fost transmis în direct pe PRO TV și VOYO.

Pentru selecționata condusă de Jose Mourinho au marcat Rivaldo (minutul 21) și Pandev (minutul 28), în timp ce pentru ”Generația de Aur” au înscris Basarab Panduru (minutul 41), Gică Hagi (minutul 64) și Costel Gâlcă (minutul 72).

Imagini superbe de la meciul de retragere al Generației de Aur

A fost o seară superbă pe cel mai mare stadion al României. La meci au fost prezenți 54.967 de spectatori, cea mai mare asistență înregistrată pe Arena Națională.

Au fost momente emoționante, iar spectacolul fotbalistic nu a lipsit. Starurile prezente pe teren s-au întrecut în execuții care mai de care mai spectaculoase, însă Gică Hagi a reușit din nou să iasă în evidență și a contribuit la toate cele trei goluri marcate de ”Tricolori”.

Emoțiile au continuat și după fluierul final. A avut loc o ceremonie de premiere, unde fiecare membru al Generației de Aur a primit un trofeu, iar, mai apoi, legendele fotbalului românesc au făcut turul Arenei Naționale în aplauzele zecilor de mii de spectatori. Gică Hagi a ținut un discurs scurt în care a ținut să le mulțumească fanilor echipei naționale, iar la final, eroii meciului de sâmbătă seară au oferit autografe și s-au fotografiat cu suporterii.