Mesajul lui Mutu pentru Stanciu, dupa dezamagirea din meciul cu Muntenegru. "Briliantul", nemultumit insa de jocul Romaniei

Romania 1-1 Muntenegru | Echipa nationala a debutat cu un egal in preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018. Romania putea lua toate cele 3 puncte din meciul cu Muntenegru, dar Stanciu a ratat un penalty in minutul 90+5.

Echipa nationala a scos doar un punct din meciul cu Muntenegru, disputat la Cluj, primul din preliminariile pentru Campionatul Mondial din Rusia. Golul Romaniei a fost marcat de Adi Popa, in timp ce oaspetii au egalat prin Jovetic, fostul coleg al lui Mutu la Fiorentina.

Adrian Mutu a comentat si el foarte scurt rezultatul meciului pe Facebook, acesta declarandu-se dezamagit de prestatia Romaniei.

Mutu i-a transmis si un mesaj de incurajare lui Nicusor Stanciu, dupa ce mijlocasul transferat de Anderlecht a ratat un penalty in minutul 90+5.

Mutu a ratat si el un penalty deosebit de important pentru istoria moderna a nationalei Romaniei. In 2008, la EURO, acesta a ratat un penalty in meciul cu Italia, care ar fi putut aduce o victorie uriasa.

"Pacat!!! Am facut un meci modest...Capul sus, Nicusor Stanciu", a scris Adrian Mutu pe Facebook.

Teroare în Atena. Mai multe case au ars, două suburbii au fost evacuate. Valul de căldură a atins cote maxime