"E de o modestie incredibila, ne-a explicat exact ce vrea". Daum l-a laudat pe Moti pentru meciul de aseara, jucatorii romani s-au declarat impresionati de el

Data publicarii: Joi 14 Iulie 2016, 08:37
Data actualizarii: Joi 14 Iulie 2016, 11:22

Supercupa Romaniei, Astra - CFR Cluj, e sambata, de la 21:45, IN DIRECT la ProTV

Ludogorets, echipa romanilor Moti, Keseru si Prepelita, s-a impus cu 2-0 in mansa tur a dublei cu Mladost Podgorica (Muntenegru), din turul al doilea al preliminariilor UEFA Champions League. Pentru campioana Bulgariei au inscris Moti (minutul 13) si congolezul Lukoki (26).

La meciul de la Razgrad a asistat si noul selectioner al Romaniei, Christoph Daum, cel care a vrut sa-i vada la treaba pe cei trei romani legitimati la Ludogorets.

Sub ochii lui Daum, Moti a facut un meci fara greseala, marcand si primul gol al partidei. 13 a fost cifra cu noroc pentru Moti, care a dat gol din penalty in minutul 13, in ziua de 13.

Keseru a intrat pe final, in minutul 80, si si-a creat o sansa de gol, insa nu a reusit sa puncteze.

Andrei Prepelita a ramas pe banca aseara.

Daum s-a dus in Bulgaria pentru a-i cunoaste pe romanii care joaca acolo. Keseru, Moti si Prepelita s-au trezit in fata vestiarelor cu noul selectioner.

"Cosmin Moti a aratat multa responsabilitate, si-a asumat penaltyul si a inscris, ceea ce e foarte important intr-un meci de calificare. A facut un joc bun, fara greseli.

Claudiu Keseru a avut destul de putin timp la dispozitie, dar si el putea marca", a spus Daum.

Keseru si Moti au vorbit si ei despre intalnirea cu noul selectioner, cel care i-a impresionat prin modestia sa.

"Mi se pare de o modestie incredibila si s-a vazut un respect din partea lui inca din primele cuvinte pe care le-a rostit", a spus Claudiu Keseru.

"Am avut o scurta conversatie. Ne-a spus ce-si doreste dansul de la noi, ce-si doreste de la echipa nationala", a spus si Cosmin Moti.