Debut de nota 10! "E mare, ce poti sa mai zici dupa golul asta!" Maxim a fost dorit de Steaua, acum face spectacol la nationala!

Alexandru Maxim Cristi Tanase Pandurii Targu Jiu Steaua Nationala
Data publicarii: Marti 11 Septembrie 2012, 23:02
Data actualizarii: Marti 11 Septembrie 2012, 23:15

Romania - Andorra 4 - 0 | Romania nu a impresionat, dar a mai castigat un jucator pentru duelurile cu Turcia si Olanda!

Tanase a fost huiduit pentru ca nu a jucat foarte bine, mai ales ca a si sutat de multe ori pe langa poarta. Publicul il cerea afara, iar Piturca i-a facut pe plac.

L-a bagat pe Maxim in locul lui Tanase, in min. 80, la primul sau meci oficial pentru Romania.

"Inventia" lui Grigoras, dupa cum este alintat de cei care-l vor in echipa lor, Maxim a intrat bine, fara frica, iar in primele minute a tinut bine de minge, primind si aplauzele publicului.

Mai mult, pe final, cand arbitrul aratase de ceva vreme minutele de prelungire, Maxim a primit o pasa de la Rat, a avansat in stanga si a intrat cu mingea in careu.

Acolo, doua driblinguri, din nou fara emotii, urma un al treilea, dar s-a gandit sa traga la coltul scurt. Fara sa-si ia ochii de la minge a marcat intre portar si bara pentru un 4-0 cu care suntem chiar multumiti.

Acum intelegem de ce este considerat indispensabil de la liderul Pandurii. Cu Andorra a facut in 13 minute mai mult decat multi dintre colegii sai in restul partidei.