VIDEO EXCLUSIV Costel Gâlcă, reușită superbă în meciul de retragere al ”Generației de Aur”

Romania Costel Galca Generatia de aur Nationala
Data publicarii: Sambata 25 Mai 2024, 22:32
Data actualizarii: Sambata 25 Mai 2024, 22:33

Generația de Aur a fost condusă cu scorul de 2-0 pe Arena Națională în meciul de retragere, după golurile marcate de Rivaldo și Pandev.

”Tricolorii” au reușit, însă, să întoarcă scorul în repriza secundă.

Costel Gâlcă a înscris cu capul în meciul de retragere al Generației de Aur

Mai întâi, Basarab Panduru a redus din diferență în minutul 41, când a expediat un șut plasat de la marginea careului. Egalitatea a fost restabilită în minutul 64 de Gică Hagi, care a transformat un penalty.

România a trecut în avantaj în minutul 72, iar faza golului a plecat tot de la decarul ”Generației de Aur”. Gică Hagi a schimbat foarte bine direcția, i-a pasat lui Dorinel Munteanu în flancul stâng, acesta a centrat în careu, iar Costel Gâlcă a trimis perfect cu capul.