Asta ar fi fost nebunie MAXIMA! Un jucator din nationala era sa se accidenteze dupa ce s-a bucurat ca DISPERATUL dupa golul incredibil al lui Chipciu

Alex Maxim Romania Nationala
Data publicarii: Duminica 24 Martie 2013, 08:43
Data actualizarii: Duminica 24 Martie 2013, 08:44

Fanii au votat pe www.sport.ro - Goian, Bogdan Stancu si Grozav au fost cei mai slabi romani la Budapesta. Piturca e obligat sa faca schimbari la Amsterdam.

Goian va sari din schema. E suspendat cu Olanda. La 1-0 pentru Ungaria, Bogdan Stancu a ratat o ocazie monumentala.

"In prima instanta pe Stancu am vrut sa-l schimb, insa in decurs de 10 minute Torje a pierdut absolut toate mingile si atunci am decis sa-l schimb pe el", isi explica Piturca alegerile tactice.

Goian, omul care ne-a calificat la ultimul turneu final, a fost catastrofa la Budapesta. A gresit la primul gol al maghiarilor si a facut penaltyul din care Ungaria a condus cu 2-1.

"Nu sunt de acord cu arbitrul la penaty-ul lor", spune Mutu.

Ungurii au cerut fault in atac la golul Romaniei din prelungiri. Maxim a pus la pamant toata apararea Ungariei. Maxim a purtat masca si era sa se accidenteze - s-a bucurat ca un nebun dupa golul de 2-2.