Data publicarii: Marti 07 Iunie 2022, 20:26
Data actualizarii: Marti 07 Iunie 2022, 20:26

România U21 a pierdut meciul cu Slovacia, scor 3-4.

Slovacia U21 - România U21 4-3

Minutul 90+3: Final de meci!

Minutul 84: GOOOL Slovacia! Slovacii profită de faptul că Gyence este ieșit din poartă și duc scorul la 4-3.

Minutul 81: GOOOL Slovacia! Gyenge este învins după o fază superbă. Portarul României a rămas fără replică după o finalizare cu călcâiul.

Minutul 53: GOOOL Slovacia! Gazdele reduc din diferență, din penalty.

Minutul 46: GOOOL România! Markovic marchează supeb cu un șut puternic din interiorul careului.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+3: PAUZĂ!

Minutul 33: GOOOL România! Markovic trage spre poartă, mingea este respinsă de portar, dar ajunge la Marius Corbu care nu iartă din poziție ideală.

Minutul 24: GOOOL România! Markovic restabilește rapid egalitatea, după ce a scăpat singur cu portarul. Acesta l-a driblat pe goalkeeper-ul slovac și a înscris cu piciorul stâng.

Minutul 18: GOOOL Slovacia! Tucny deschide scorul cu un șut la colțul scurt. Mihai Popa a încercat să intervină, dar nu a putut devia balonul.

Minutul 5: Markovic are prima ocazie a partidei, cu un șut de la aproximativ 14 metri. Mingea trece pe lângă poarta adversă.

Minutul 1: Fluier de start!

Echipele de start:

Slovacia U21: Ludha - Sul'a, Maly, Bakal'a, Vojtko - Lichy, Lavrincik, Kmet, Goljan - Il'ko, Tucny

România U21: M.Popa - T.Telcean, R.Drăgușin, R.Farcaș, A.Dumitresecu - V.Dican, M.Lixandru, C.Grameni - D.Miculescu, M.Corbu, J.Markovic

Calificată deja la Campionatul European U21 din postura de țară organizatoare, România dispută acum o nouă partidă de pregătire, după cea pierdută în fața Georgiei U21, scor 2-0.