Visul La Decima e realitate! Ce scriu publicatiile din Europa si prima reactie a eroului Sergio Ramos: "Golul asta nu e al meu"

Real Madrid - Atletico 4-1 (prel.) | Real a cucerit trofeul Champions League dupa ce in minutul 93 era condusa cu 1-0. Cineva se gandeste acum sa-i faca statuie lui Sergio Ramos.

Toata Europa e la picioarele Realului dupa finala castigata dramatic in fata lui Atletico. Visul 'La Decima' a devenit realitate in aceasta seara.

Sergio Ramos e eroul Realului, dupa ce a marcat golul egalizator in minutul 90+4: "Este cel mai important gol din cariera mea. Este incredibila satisfactia pe care am dat-o fanilor luptand pana la final. Nu este golul meu, este al tuturor fanilor, al familiei mele, al celor care ne-au sustinut pana la final. Meritam sa castigam acest trofeu dupa atatia ani. Am intrat in istorie", a declarat Ramos.

Iata primele reactii ale publicatiilor din Europa:

AS: Credinta i-a adus Realului La Decima

Jurnalistii de la Sport Catalunya au rezistat cu greu, probabil, la finala din aceasta seara. E ziarul de casa al Barcelonei

Marca: Decima de poveste