Singurul mod in care ii putea distruge recordul! Huntelaar a inscris cu o executie formidabila, Casillas a primit gol dupa aproape 1000 de minute! VIDEO

Real Madrid Iker Casillas Klaas-Jan Huntelaar Schalke 04 Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 27 Februarie 2014, 07:11
Data actualizarii: Joi 27 Februarie 2014, 07:17

►Bourceanu, scoate topoarele: TE VEZi cu Pirlo si Buffon! Trabzonspor - Juventus, joi 22:00, LIVE la Sport.ro si Voyo.ro!

Real Madrid a facut scorul optimilor de finala impotriva nemtilor de la Schalke, Ronaldo, Bale si Benzema inscriind de nu mai putin de sase ori in poarta "nefericitului" Fahrmann. Desi a primit un singur gol, Iker Casillas a avut si el motive sa fie suparat la final, presa spaniola spunand ca acesta si-a vazut incheiat recordul de invincibilitate de 952 de minute.

Iker Casillas, aflat la mare concurenta cu Diego Lopez (32 de ani), a facut meciuri senzationale in ultima perioada, tinand poarta Realului intacta timp de aproape 1000 de minute.

Cu parade extraordinare chiar si in inceputul meciului cu Schalke, cand s-a opus miraculos in fata lui Julian Draxler, dupa ce Pepe si Sergio Ramos au gresit o minge, Casillas nu a mai avut ce face la executia superba a fostului sau coleg Huntelaar.

Varful olandez al lui Schalke, care a trecut intre timp si pe la AC Milan, a reusit sa inscrie in finalul partidei, cand scorul era deja 6-0, un gol de senzatie, cu un sut din voleu de la marginea careului.