Mourinho a explodat dupa infrangerea cu PSG: "Nu sunt fericit de prestatia unora! Golul 3 a fost o GLUMA" Ce ii cere lui Abramovic

Jose Mourinho Chelsea PSG Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 03 Aprilie 2014, 10:33
Data actualizarii: Joi 03 Aprilie 2014, 10:31

►Porto - Sevilla joi 22:00 in direct la Sport.ro si Voyo! Cu DRAG de pe Dragao. Semnat FOTBAL!

PSG a invins-o pe Chelsea cu 3-1 in turul sferturilor Ligii Campionilor, ultimul gol al meciului fiind marcat de Pastore in prelungirile partidei dupa o faza superba. Mourinho a reactionat insa cu o declaratie violenta la adresa propriei echipei: "Al 3-lea gol a fost o gluma. Nu un gol, o gluma. A fost ridicol. Am inscris un autogol si ne-am bucurat de reusita lui Pastore pentru ca al 3-ea gol a fost despre Pastore si noi.

Asta s-a intamplat in a 2-a repriza. Am facut greseli individuale intr-o zona unde, pe tot parcursul sezonului, jucatorii au evoluat fara probleme. Au dreptul sa faca astfel de greseli pentru ca avem alti jucatori care au facut greseli pe tot parcursul sezonului" a declarat Mourinho dupa meci, facand referire directa la atacantii echipei, cei care l-au nemultumit total in acest sezon.

"Daca aveam atacantii lor am fi castigat multe, desigur. Nu sunt fericit cu prestatiile atacantilor, asa ca trebuie sa incerc alte lucruri. Cu Andre (Schurrle), macar am un jucator in plus care poate tine mingea. Nu e atacant dar echipa poate controla posesia balonului. Dar fotbalul nu este numai despre asta. Trebuie sa marchezi si goluri, iar asta e pentru atacanti, atacantii adevarati. A trebuit sa incerc. Cu atacanti de top la acest nivel, o sansa egal un gol. Noi n-avem asa ceva" a mai spus Mourinho.

Presa din Anglia a scris in ultimele zile despre interesul lui Chelsea pentru Diego Costa. Fernando Torres are sanse mari sa plece la Inter iar Romelu Lukaku, jucator imprumutat la Everton, poate fi cedat definitiv echipei din Liverpool conform agentului jucatorului belgian, Lukaku fiind insa si pe lista lui Tottenham.