"Messi dezamageste Barcelona si apoi o tradeaza!" Reactiile de la miezul noptii dupa eliminarea Barcelonei in fata lui PSG! Ce scrie presa internationala

Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 11 Martie 2021, 00:11
Data actualizarii: Joi 11 Martie 2021, 00:19

Barcelona a fost eliminata din optimile Champions League de PSG, scor general 5-2.

La finalul partidei de pe Parc des Princes, presa internationala a reactionat dur la adresa catalanilor care nu au reusit sa obtina mai mult de o remiza in Franta.

Jurnalistii de la Gazzetta dello Sport au criticat jocul lui Messi, pe care il acuza ca ar fi tradat-o pe Barcelona. "Messi a dezamagit-o pe Barcelona, iar apoi a tradat-o! Nici vorba de 'remontada', PSG zboara spre sferturi" a fost titlul dat de italieni.

Cei de la Diario Sport au punctat forma buna in care s-a aflat Keylor Navas in aceasta seara, portarul reusind cateva interventii excelente, inclusiv la un penalty executat de Messi. "Iluzia Barcelonei s-a lovit de un Keylor Navas inspirat" au titrat spaniolii.

Jurnalistii francezi de la L'Equipe au fost moderati in laude la adresa celor de la PSG, notand ca echipa lui Pochettino s-a calificat in sferturile Champions League fara sa straluceasca.

La randul lor, spaniolii de la Marca au punctat faptul ca Barcelona a fost eliminata cu capul sus, PSG nereusind sa castige in aceasta seara.