Haaland e de neoprit! Norvegianul a marcat din nou în Liga Campionilor și se poate lăuda cu cifre impresionante

Erling Haaland Borussia Dortmund Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 15 Septembrie 2021, 21:41
Data actualizarii: Miercuri 15 Septembrie 2021, 21:50

Erling Haaland, atacantul lui Dortmund, este de neoprit în Liga Campionilor! Novergianul a înscris și în poarta lui Beșiktaș.

Bellingham, care a deschis scorul în minutul 20, a pasat decisiv în prelungirile primei partide pentru Haaland, care a reluat din prima, din interiorul careului, și a dus scorul la 2-0.

După această reușită, Haaland a ajuns la 17 goluri marcate în 21 de apariții în cea mai importantă competiție intercluburi din Europa. Cifre impresionante, mai ales că vorbim despre un atacant de 21 de ani.

Turcii au închis tabela în prelungirile partidei, iar meciul s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru Borussia Dortmund.

Haaland ar putea pleca de la Dortmund

Chiar dacă a fost dorit de mai multe echipe importante din Europa, norvegianul a rămas la Borussia Dortmund. Chelsea sau Real Madrid se numără printre formațiile interesate de serviciile atacantului.