Fazele senzationale oferite de Barcelona si Bayern Munchen in Champions League. Momentele saptamanii in Liga

Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 30 Septembrie 2015, 21:15
Data actualizarii: Miercuri 30 Septembrie 2015, 21:16

Barcelona a fost la 10 minute de dezastru in Champions League. Fara Messi, Barca a dat 2 goluri in 90 de secunde si a intors meciul cu Leverkusen.

Messi a venit in carje la meci. Suarez a adus victoria dramatica a Barcelonei si i-a dedicat golul prietenului Messi. Barca l-a pierdut si pe Iniesta. S-a rupt si va lipsi cel putin o luna. Shakira s-a enervat la loja in prima repriza, in care Leverkusen a deschis scorul pe Camp Nou. N-a gresit Pique, ci Ter Stegen.

In final, in mai putin de 2 minute, Barcelona a castigat cu golurile lui Sergi Roberto si Suarez.

"Nu e prima data cand Barca revine, revine datorita calitatii, a mentalitatii", spune Ogararu.

Bayern a facut scor, 5-0 cu Dinamo Zagreb. In primavara, Lucescu a luat 7 la Munchen, iar acum, Matel a fost umilit. Primele 3 goluri ale lui Bayern au venit dupa gafele celor de la Dinamo Zagreb.

Lewandowski a marcat de 3 ori si a ajuns la 10 goluri intr-o saptamana de vis la Bayern. Guardiola si-a implinit visul - in sfarsit, a mutat tiki taka la Munchen.