Vulcan pe stadionul lui Schalke! Turcii declanseaza nebunia: calificare ISTORICA pentru Galatasaray! TOATE FAZELE din Schalke 2-3 Galata

Galatasaray Schalke 04 Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 12 Martie 2013, 23:49
Data actualizarii: Marti 12 Martie 2013, 23:49

LIVE SCORE din 195 de campionate pe m.sport.ro!

Calificare de senzatie pentru Galatasaray in sferturile Champions League! Dupa 1-1 pe Turk Telekom Arena, turcii au batut la Gelsenkirchen si isi indeplinesc cel mai tare vis in Liga! Ii asteapta meciuri uriase cu Real, Barca, Juventus, Dortmund sau Bayern!

LIVE TEXT

min 90+5: GOOOOL Galata! Calificare pentru turci in sferturile Champions League! Atacantul a scapat singur dupa un contraatac electric al lui Galatasaray si l-a batut pe Hildebrand! Mingea i-a revenit dupa un prim sut respins de portarul lui Schalke, care n-a mai avut ce sa faca la reluare!

min 79: Semih Kaya nu mai poate continua meciul din cauza unei accidentari si e inlocuit de 'Imparatul' Terim. Intra Gokhan Zan.

min 76: Drazler ajunge in pozitie excelenta, la 7 metri, lateral stanga, incearca sa-i paseze lui Pukki, insa Muslera intervine inca o data perfect!

min 75: Lovitura libera batuta din nou periculos de Farfan la colcul scurt, Howedes isi depaseste adversarul direct, mingea trece peste!

min 73: Farfan trimite din voleu de la marginea careului, Nounkeu se arunca in fata mingii si blocheaza!

min 70: Amrabat intra la Galata, iese Sneijder.

min 66: Muslera e eroul ultimelor minute pentru Galatasaray! Draxler i-a pus din nou probleme mari cu un sut extrem de periculos!

min 63: GOOOOOL Schalke! Bastos inscrie din apropiere, dupa o pasa a lui Uchida! Muslera a scos in aceeasi faza sutul lui Pukki, insa n-a mai avut ce sa faca in fata brazilianului!

min 63: Hoger rupe bara cu o bomba de la 20 de emtri! Ocazie uriasa pentru Schalke!

min 61: Draxler trece magic de doi adversari, mingea trece putin pe langa! Super faza a pustiului de la Schalke, care i-a facut pe Kaya si Melo sa para invizibili in fata lui!

min 55: Pukki se descurca excelent in fata unui adversar in coltul careului, trage pe coltul scurt, Muslera scapa! Interventie foarte buna a portarului uruguayan!

min 52: Yilmaz are inca o sansa de gol! Sutul sau din interiorul careului este scos ciudat de Hildebrand! Corner pentru Galata!

min 51: Joel Matip intervine la o pasa pentru Burak Yilmaz! Daca nu ar fi reusit interceptia, Matip l-ar fi lasat singur cu Hildebrand pe Yilmaz!

min 46: Prima schimbare la Schalke. Intra Fuchs in locul lui Neustedter.

min 42: GOOOOL Galatasaray! Burak Yilmaz il bate pe Howedes la un duel in viteza, intra in posesie si il trece mingea de Hildebrand cu un sut perfect din interiorul careului! EXECUTIE in 5 minute pentru Galata!

min 37: GOOOOOL Galatasaray! BOMBA lui Altintop il distruge pe Hildebrand! Sut de la 30 de metri al mijlocasului turc, mingea are traiectoria perfecta si intra in poarta! Plonjonul disperat al lui Hildebrand a fost complet ignorat de traiectoria mingii!

min 22: Pukki trece pe partea stanga de Semih Kaya, Muslera scoate excelent de la golgul scurt!

min 17: GOOOL SCHALKE! Cornerul lui Farfan pare una dintre cele mai importante arme ale lui Schalke in meciul asta! Centrarea peruvianului e trimisa de Howedes intr-un adversar, mingea sare la Neustedter, care inscrie din apropiere!

min 13: Drogba paseaza superb pentru Selcuk Inan in careul lui Schalke, dar mijlocasul turc trage slab si nu ii pune probleme lui Hildebrand.

min 13: Corner batut bine de Jefferson Farfan, Matip trimite periculos cu capul, mingea trece peste transversala!

min 8: Bastos trage din marginea careului, Muslera prinde fara probleme! Prima replica importanta a lui Schalke!

min 6: Drogba dribleaza la marginea careului, trage pe coltul scurt, insa Hildebrand intervine excelent si respinge! Inceput excelent de meci al lui Galatasaray, care a cerut si un penalty la Burak Yilmax la faza anterioara!

min 4: Fanii lui Galatasaray fac show la Gelsenkirchen! Doar ei se aud in primele minute ale meciului!

Marica si Huntelaar se consoleaza reciproc inaintea meciului in care ar fi vrut neaparat sa joace! Amandoi sunt accidentati si rateaza artida cu Galatasaray din optimile de finala ale Champions League.

Schalke se plange de accidentari, dar are prima sansa in fata campioanei din Turcia! Galata vine plina de vedete la Gelsenkirchen. Cele mai tari achizitii ale iernii, Sneijder si Drogba sunt in primul 11 al imparatului Terim pentru cutremurul de pe Auf Schalke!