Calificarea se joaca pe Bernabeu, marti la PRO TV: Bayern Munchen 1-2 Real Madrid! Ronaldo, primul meci fara gol marcat // VIDEO: TOATE GOLURILE AICI

Data publicarii: Miercuri 25 Aprilie 2018, 20:40
Data actualizarii: Joi 26 Aprilie 2018, 00:26

Urmareste aici cele mai importante faze ale meciului

Golurile si cele mai importante faze din meci sunt VIDEO UPDATE pe sport.ro

PRO X transmite joi Arsenal - Atletico Madrid, de la ora 22:00

Retururile Real - Bayern si Roma - Liverpool sunt saptamana viitoare la PRO TV

FINAL: Bayern 1-2 Real Madrid // Returul de pe Bernabeu este martea viitoare, in direct la PRO TV.

Pentru Ronaldo, e primul meci fara gol marcat in acest sezon de Champions League.

Min 83 - Ultima schimbare la Real, intra Kovacic in locul lui Casemiro

Min 70 - Ronaldo, gol anulat! Arbitrul a vazut hent in momentul preluarii, iar reluarile ii dau dreptate; Ronaldo protesteaza vehement si face semne ca mingea l-a lovit in umar.

Min 67 - Uriasa ocazie a lui Real, dupa o centrare a lui Kimmich; mingea ajunge la Muller dupa un carambol, dar acesta nu reuseste sa impinga balonul in poarta din cativa metri.

Min 65 - A doua schimbare la Real - Benzema intra in locul lui Carvajal. Lucas va cobori pentru a acoperi zona lui Carvajal

Min 55 - GOOOOOL Real! Contraatac ucigator, un-doi intre Lucas Vasquez si Asensio, ultimul este cel care finalizeaza cu un sut perfect. Si totul a plecat de la o pasa gresita a lui Rafinha in jumatatea Realului.

Min 46 - Prima schimbare a lui Zidane - Asensio ii ia locul lui Isco.

1-1 scorul pauzei // Statistica primei reprize - Bayern a avut mai multe ocazii, Real a egalat intr-un moment in care nemtii controlau jocul.

Min 45 - Din nou ocazie mare pentru Bayern - Lewandowski reia cu capul centrarea lui James Rodriguez, se opune Navas.

Min 44 - GOOOOOOL Real! Marcelo inscrie cu un sut din voleu, din afara careului, perfect, langa bara. Golul Realului a venit intr-un moment de presiune a lui Bayern, care a avut cateva ocazii bune sa inscrie al doilea gol.

E al treilea gol in acest sezon de Champions League pentru Marcelo.

Min 41 - Real pare in corzi in aceste momente, Muller prinde un sut sanatos, pe siret, dar mingea este blocata.

Min 40 - Ratare mare a lui Bayern, dupa un corner - Lewandowski a prelungit pentru Hummels, la coltul lung, acesta a reluat din voleu, putin peste poarta.

Min 33 - Heynckes e din nou nevoit sa faca o schimbare - Sule ii ia locul lui Boateng

Min 28 - GOOOOOOL Bayern! James Rodriguez, jucatorul imprumutat tocmai de la Real, trimite o pasa excelenta pe culoar pentru Kimmich, care intra in careu si il invinge pe Navas cu un sut din unghi. Gata, se aprinde meciul!

Min 23 - Ocazie pentru Real, la sutul lui Carvajal din marginea careului, unul puternic, dar fix pe directia lui Ulreich

Min 20 - Meciul este foarte echilibrat, nimeni nu risca prea mult; sunt momente in care fiecare incearca sa rupa ritmul, dar apararile au fost impenetrabile pana acum. Rafinha suteaza de la 20 de metri, fara mari probleme pentru Navas.

Min 7 - Jupp Heyneckes, nevoit sa schimbe inca din debutul meciului - iese Robben, accidentat, intra Thiago

**Bayern Munchen - Real Madrid este cel mai disputat duel din istoria UEFA Champions League. Cele doua echipe s-au intalnit ultima data sezonul trecut, in sferturi, Real a mers mai departe dupa o calificare obtinuta in prelungiri.