Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 07 Martie 2012, 06:18
Data actualizarii: Miercuri 07 Martie 2012, 07:05

Milan si Benfica merg in sferturi dupa ce au reusit sa treaca de Arsenal, respectiv Zenit.

In tur:

AC Milan 4-0 Arsenal
Zenit 3-2 Benfica

===========================

CR7: Daca v. Persie a avut ratarea sezonului ce mai zici de Nocerino care avea un sfert din poarta era singur si a trimis lui Sczesny ?!?  Ambii au ratat mult, s-a vazut experienta Milanului in repriza a 2-a .

henry: s-a vazut clar ca arbitru era fan a lui AC Milan la orice deget pus de jucatorii lui Arsenal pe adversar el oprea meciul...

puncte-puncte: Flancurile lui Arsenal jalnice astazi (Walcott si Gervinho)...si Van Persie jalnic..o sa sara tunarii spunandu-mi ca a dat gol..dar nu a contribuit cu nimic el la faza de a dus la penalty si n-a facut mai nimic decat un sut in prima repriza si o ratare singur cu portarul...mult sub ce a aratat in Anglia

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

FINAL! Arsenal rateaza calificarea desi a condus cu 3-0 la pauza! Englezii nu au reusit sa inscrie in a doua repriza iar italienii merg in sferturi dupa ce "le-a trecut glontul pe la ureche".

Benfica merge si ea in sferturi dupa o victorie cu 2-0, cu cate un gol marcat pe finalul fiecarei reprize.

'93 GOOOOOOOOOOOOOL BENFICA!!!! Nelson Oliveira inscrie pe final si Benfica este in sferturi!!!

'88 Allegri face o schimbare tactica, la trecerea timpului: <<>> Bonera intra in locul lui Mesbah

'83 Ibrahimovic trage din lovitura libera de la 20 de metri, insa o face in zid! Arsenal trebuie sa dea inca un gol, fanii canta in cor, incercand sa isi ajute jucatorii! Wenger isi trimite toti oamenii in atac!

<<>> Ju-Young intra in locul lui Walcott la Arsenal

'77 CE RATARE A LUI NOCERINO!!!!!!!!!!!!! Din 6 metri da cu exteriorul in bratele portarului..

'76 SUT EXCELENT al lui Ibrahimovic, care trage periculos din unghi! Prima faza in care suedezul iese in evidenta in acest meci!

'75 Mai sunt 15 minute din meci! Are Arsenal puterea sa revina? Wenger inca nu da semne de disperare, face schimbari post pe post! Zenit forteaza egalarea insa Benfica este cea care conduce jocul.

<<>> Chamak intra in locul lui Chamberlain la Arsenal
<<>> Aquilani intra in locul lui El Shaarawy la AC Milan

jimel: Van Persie: Ratarea sezonului in Liga Campionilor..:(

Alex: Clar nu este seara lor .. Milan este la pamant, bate Arsenal cu 5-0 sau intra la penalty si astfel mai are si Milan o sansa ..

Fan.Milan!: Speranta Moare Ultima Asa Ca forza Milan!

'65 Ibrahimovici, inexistent pana acum in timp ce Zenit nu reuseste sa intoarca scorul! Rusii au nevoie de un gol pentru a se califica!

Arsenal 3-0 AC Milan (in tur a fost 4-0 pentru Milan)
Benfica 1-0 Zenit (in tur a fost 3-2 pentru Zenit)

<<>> Nolito intra in locul lui Rodrigo la Benfica

'58 CE OCAZIE ARE VAN PERSIE!!! Abbiati scoate o minge deviata iar olandezul rateaza FANTASTIC din 3 metri!!!!!!!!!

'50 Fantastic! Arsenal continua sa atace, AC Milan tine jucatorii in atac degeaba. Milanezii nu reusesc sa aiba posesia sau sa lege mai mult de 3-4 pase la rand.

<<>> Bruno Alves intra in locul lui Anyukov la Zenit
<<>> Lazovic intra in locul lui Bystrov la Zenit

'46 A inceput a doua repriza!

fabregas: daaa intradevar Ibrahimovic o sa ia Balonul de Aur

kirteju: bate Arsenal 6-1, inca 3 goluri V. Persie

EuRO: Fantastic ce fac baietii astia ,daca mentin ritmul asta mai dau 2.. God sayd: "Go gunners!" :))

razvan: SUPERB!!! asa ceva mai rar poti vedea, un meci senzational in care cu siguranta numai Arsenal si acesti fani incredibili mai puteau crede in calificare...absolut superb joaca Arsenal!!

ben: Milan e pe val,o sa sufere cea mai mare umilinta din istorie :))

alex: milan o sa isi revina dupa pauza si o sa inscrie

PAUZA! Ce repriza fabuloasa la Londra! Arsenal conduce cu 3-0 si mai are nevoie de un gol pentru a egala scorul din tur, in timp ce AC Milan este la pamant.

Italienii pot reveni foarte usor daca marcheaza un gol, Arsenal avand nevoie in acest caz de o victorie cu 6-1, foarte putin probabila.

Benfica a reusit sa intoarca dubla mansa in prima repriza. Portughezii conduc cu 1-0 dupa ce au mai avut cateva ocazii in timpul meciului, la scorul acesta fiind deja calificati din cauza golurilor marcate in deplasare

'44 GOOOOOOOOOOOOOOOOL Benfica!!! Pereira inscrie si Benfica este in sferturi la acest scor!!

'44 CE OCAZIE pentru AC Milan! El Shaarawy rateaza dintr-o pozitie incredibila!!

'41 Penalty pentru Arsenal! GOOOOOOOOOOOOOOOOL ARSENAL!!! Van Persie inscrie si Arsenal este aproape de un scor FA-BU-LOS!!!

catay: Gol1 Gol2 Gol3 Go4l Gol5 Arsenal...

rafael: ce bataie o sa ia AC Milan vai de capul meu =))

'33 Arsenal o domina clar pe AC Milan! Italienii nu au avut nicio ocazie clara de gol pana acum, parand striviti de atmosfera de pe Emirates.

'26 GOOOOOOOOOOOOOOOOL ARSENAL!!! Rosicky trimite cu latul in porta din 12 metri! Arsenal este pe val, mai are nevoie de 2 goluri pentru a intoarce rezultatul din tur!!!

'20 Van Persieeeeeeeeeeeee!!!!! Ce ocazie pentru Arsenal! Abbiati scoate din vinclu sutul fenomenal al olandezului!

Ploaie de cartonase galbene

... Sagna si Gibbs pentru Arsenal
... Anyukov pentru Zenit
... Javi Garcia pentru Benfica

'13 CE OCAZIE pentru Benfica!!! Bruno Cesar trage la coltul lung iar sutul este scos cu greu de portar!

Cel mai mare fan Arsenal: Arsenal face o minune pe Emirates si o elimina pe Milan cu 5-0

IOn: Zenit cistiga in Portugalia cu 2-0...

'5 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ARSENAL!!!!!!!! Koscielny inscrie cu capul din careul mic dupa o lovitura de corner! Suporterii lui Arsenal spera intr-o minune!

Van Bommel vede ... si va lipsi in meciul urmator daca Milan se califica

AcMilan: 99,9% Milan ii calificata,dar totusi cred ca va bate Arsenal chiar daca is fan Milan si Benfica merge mai departe..

sfm: sunt fan milan dar imi e frica. imi e frica sa nu se relaxeze. daca vor juca la capacitate maxima vor castiga pe emirates....